2017 SODES BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

       

Kalkınma Bakanlığı tarafından finansmanı sağlanan 2017 yılı SODES proje uygulamalarında uyulması gereken hususlar ile uygulama usul ve esasları konusunda Vali Yardımcısı Adem KAYA başkanlığında bilgilendirme toplantısı düzenlenerek, SODES projeleriyle vatandaşlarımıza devletin şefkat eli olarak uzandığını, halkımızın bu uygulamalardan memnuniyetlerinin arttığı belirtildi.

Toplantıda Adıyaman Valiliği Projeler Koordinasyon Merkezi proje uzmanlarınca SODES (Sosyal Destek Programı) usul ve esasları ile ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.

2017 Yılı SODES teklif çağrısında Adıyaman’da 8 adet Kültür Sanat ve Spor alanında, 2 adet Sosyal İçerme alanında ve 2 adet istihdam alanında olmak üzere toplam 12 adet projenin desteklendiğini, “Desteklenen bu projelerin toplam bütçesi 3 Milyon 862 Bin 890 TL’dir. Ayrıca 24 adet proje ise yedek proje olarak belirlenmiştir.

Toplantıda; Sözleşmeleri imzalanan SODES projelerine sağlanan desteğin ilimizin tamamına ulaştırılması konusuna vurgu yapılarak, proje uygulamalarında dezavantajlı kesimin yararlandırılması konularında hassasiyetle duruldu.


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 70
Aylık : 8046
Yıllık : 36010
Toplam : 3982314