ADIYAMAN KİTAP GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR

        

Adıyaman’da kitapseverleri kitaplı günler bekliyor. Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 2.ncisi düzenlenecek Kitap Günleri 70 yayınevi ve seçkin yazarların katılımıyla 13-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Adıyaman Valiliği ve Adıyaman Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Adıyaman Kitap Günleri etkinliklerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Bakanlar, yüksek bürokratlar ve çok sayıda misafirin davet edildiği ifade edildi.

Adıyaman bu yıl da sanat, edebiyat ve kitap dolu günler yaşayacak. Etkinliğin coşkulu ve amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla Radyo ve TV cıngılları, raketler, led ekran ilan panoları, mega life, bilboardlar, afişler, el ilanları, branda afişler ile kırlangıçlar hazırlandı. Kitap Günleri etkinlikleri kapsamında, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin ünlü yazarlarla buluşması ve tanışması hedefleniyor.

Tüm Adıyamanlıların kitapla buluşmaya davet edildiği açıklamada, kitap okumanın önemine dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi. “5 gün sürecek etkinlikte insanımızı kitaplarla ve yazarlarla buluşturarak, donuk hayatımıza bir renk katmak istiyoruz. Bu organizasyonla genç nesilleri ve okuyabilecek herkesi kitapla buluşturarak, kitabın kültür alışverişini sağlayan, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü geliştiren niteliğiyle dünya barışına hizmet edilmesi hedeflenmektedir” denildi.

 

 


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 298
Aylık : 7928
Yıllık : 23172
Toplam : 3969476