ADIYAMAN SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI KURSİYER İLANI

        

Adıyaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının SODES Projeleri kapsamında kabul edilen 2017-02-0063 numaralı (MESLEĞİMİ ÖĞRENİYORUM-2) projesi bünyesinde Fatih Mahallesi Kadın Gençlik Merkezinde faaliyet gösteren Deri, Kol Çanta Atölyesine 12, Seramik Atölyesine de 12 olmak üzere, toplam 24 kadın kursiyere proje kapsamında eğitim verilmesi planlanmakta olup, söz konusu projemize ilişkin projenin topluma katkısı aşağıda belirtilen şekilde olacaktır.

  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak dezavantajlı kesimlere hitap eden bir kurumuz. Hedef kitlemiz olan dezavantajlı kesimden olan kursiyerlerimize yönelik Daha önce SODES 2013-UMUTLU KADINLAR PROJESİ ve SODES 2015-MESLEĞİMİ ÖĞRENİYORUM PROJESİ kapsamında devam eden ve Şu an SODES 2017-02-0063 NOLU (MESLEĞİMİ ÖĞRENİYORUM-2) Projesi kapsamında sürdürülecek olan Seramik Atölyesi, Deri Kol Çanta Atölyesinde hediyelik eşya yapılması kursu verilecektir.
  • Düzenleyeceğimiz kurslarda eğitim alan kursiyerlerimizin kurs sonunda düşük bir maliyetlerle kendi hediyelik eşyalarını üreterek satabilecek veya ilimiz sanayi sitesinde bu amaçla çalışma yapan bir firmada çalışabileceklerdir. Projemize ilimiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de paydaş olacak ve kursumuz ile ilgili eğitmen ve eğitim sonundaki sertifikalar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından verilecektir. İlimizin özellikle hediyelik eşya ihtiyaçları ilimiz dışından karşılanmaktadır. Vakıf olarak devletin imkanları ile hedef kitlemize çeşitli sosyal yardımlarda bulunmaktayız. Ancak insanlarımıza sadece sosyal yardımlarla hizmet etmektense SODES projeleri kapsamında açacağımız atölyelerle insanlarımızı eğiterek istihdama katılmalarına yardımcı olmak hedeflerimizdendir. Bunun yanında yapacağımız sosyal faaliyetlerle sosyal aktivitelerden uzak olan hedef kitlemize avantajlı konumdaki insanların rahat bir şekilde ulaşabildikleri imkanları sunmayı amaçlamaktayız.
  • Pazar payı yüksek olan hediyelik eşyaların yapımını öğrenen kursiyerlerimiz KOSGEP  gibi kuruluşlardan yararlanarak kendi iş yerlerini de açabileceklerdir. Ham maddesi ucuz olan seramik işletmeciliği ve deri kol çantasının; ham maddesine ulaşmak ucuz ve kolayken işlenmiş ürünlerin pazarda payı büyük ve pahalı olup her dönem alıcısı bulunan önemli bir üründür.


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 184
Aylık : 4818
Yıllık : 88386
Toplam : 4215687