DİRİLİŞ ADIYAMAN PROJESİ TANITIM TOPLANTISI VE TİYATRO GÖSTERİSİ İLE UYGULANMAYA BAŞLADI

        Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Adıyaman Valiliği tarafından koordinasyonu sağlanan Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen 2017 SODES projelerinden "Diriliş Adıyaman" projesi kapsamında Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü konferans salonunda "Seher'in kadınları" isimli tiyatro oyunu sergilendi. Seyirciler tarafından büyük bir ilgiyle izlenirken tiyatro oyuncuları ayakta alkışlandı. Oyunda, Milli Mücadelenin kadın kahramanı Üsteğmen Kara Fatma'nın hikayesi başta olmak üzere savaş yıllarında kadınların üstlendikleri tarihi görevler duygusal bir dille anlatıldı. Nazlı Çığa, Cüneyt İngiz, Soner Türker ve Bekir Behrem'in tarafından sahnelenen oyunda, Kocası Sarıkamış'ta şehit düşen Fatma Seher'in gönüllü intikamcı birliği kurarak, savaş yıllarında ülkeye verdiği desteğin yanı sıra ülke savunmasında üstlendiği aktif görevler o dönemin ruhuna uygun olarak yazılan senaryo, kostümler ve sahne dekoruyla izleyiciye aktarıldı. Her diyaloğu sanatseverlerin duygularına hitap eden ve salonda büyük bir etki oluşturan oyunun sonlarına doğru Türkiye'de öldürülen kadınların fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterilerek, kadına karşı şiddetin bitirilmesi için vurgu yapıldı.

18-22 Aralık tarihleri arasında sahnelenecek olan tiyatro oyunu izleyicilerden alkış aldı. Tiyatro oyunu sonunda Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve Emniyet Müdürü Metin Alper tarafından tiyatro oyuncularına çiçek ve plaket verildi.

Programa, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Emniyet Müdürü Metin Alper, Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik, protokol eşleri, emniyet şube müdürleri, öğretmenler, okul öğrencileri ve polis memurları katıldı. - ADIYAMAN


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 10
Aylık : 7986
Yıllık : 35950
Toplam : 3982254