MERKEZ KÖYLERİNDEKİ ÖĞRENCİLER SODESLE ÇANAKKALEDE

       

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin uygulamakta olduğu 2017 SODES Projesi olan “Köylerimiz Sporla Eğleniyor” projesi kapsamında ilimiz merkez köy okullarından belirlenen öğrenciler İstanbul Çanakkale Gezisine başladı.

Adıyaman Merkeze bağlı köylerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile belirlenen öğrenciler SODES projesi ile İstanbul ve Çanakkale illerinin tarihi turistik mekanlarını gezecekler. SODES projesi ile gerçekleştirilen gezi faaliyeti 45 kişilik ilk gurubu 08/05/2018 tarihinde Valilik binası önünden hareket ederek Gazi Antep ilinde uçakla İstanbul iline hareket ettiler. 90 kişilik ikinci gurup ise yine Valilik önünden iki otobüs ve bir minibüsle hareket ederek Kahramanmaraş ilinden uçakla İstanbul iline hareket edeceklerdir.

SODES projesi ile öğrencilerimiz ilk defa uçağa binecek olup gittikleri illerin tarihi turistik mekanlarını gezme imkanı bulacaklardır. SODES gezileri; öğrencilerimizin genel kültürlerini arttırırken milli manevi mekanlarımızın gezilmesi ile devlete aidiyet duygularını pekiştirmektedir.

 


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 202
Aylık : 4836
Yıllık : 88404
Toplam : 4215705