MESLEĞİMİ ÖĞRENİYORUM-2 PROJESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

       

Vali Yardımcısı Adem KAYA VE Vali Yardımcısı Ayhan AKPAY Adıyaman Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının uygulamakta olduğu “Mesleğimi Öğreniyorum-2” Projesi kapsamında açılan Kadın Kol Çanta Yapımı ve Seramik Atölyelerini ziyaret ettiler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet ŞİMŞEK ve Proje Koordinatörü Orhan AŞUK, Vali Yardımcısı Adem KAYA ve Vali Yardımcısı Ayhan AKPAY a proje hakkında bilgilendirme yaptılar.

Kadın Deri Kol Çanta Atölyesinde üretilen ürünler Vali Yardımcılarının Huzurunda çekilen kuralar ile Bayan Kursiyerlere emeklerinin karşılığı olarak dağıtımı yapıldı. Vali Yardımcısı Adem KAYA atölyeleri yerinde inceleyerek SODES projeleri ile oluşturulan Mesleğimi Öğreniyorum-2 Projesinin iyi örnekler kapsamında değerlendirilebileceğini, proje sonunda meslek edinen Bayan Kursiyerlerin istihdama katılmalarını sağlayacak uygulamalarını desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Kalkınma Bakanlığının Finanse ettiği SODES projeleri ile oluşturulan Kadın Kol Çanta Atölyesi ve Seramik Atölyesiyle ilimizde ilk defa deri kol çanta üretimi ve Seramik çalışmaları yapılmaktadır. Kursiyer olarak katılan bayanlar, kurs bitiminde sertifikalarını alarak istihdam yolunda ilk adımlarını atmaktadırlar.

 


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 196
Aylık : 4830
Yıllık : 88398
Toplam : 4215699