SODES PROJELERİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

            Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Adıyaman Valiliği tarafından koordinasyonu sağlanan istihdam, sosyal içerme, kültür sanat ve spor alanında desteğini sunan Sosyal Destek Programı (SODES) 2015 projeleri yarıyılını doldurdu. Bu yıl SODES projeleri kapsamında ilk ve orta öğretim öğrencilerinin katıldığı spor turnuvaları,  il içi ve il dışı gezi faaliyetleri, piknik faaliyetleri, bayanlara yönelik mesleki eğitim kursları, okul öncesi eğitim faaliyetleri, öğrencilere yönelik seminer, konferans ve sinema gösterileri düzenlendi.

            İlimiz merkezinde bayanlara yönelik 2 adet Samsat ilçesinde bir adet olmak üzere mesleki eğitim atölyeleri oluşturularak, bayanlarımıza bakır işlemeciliği, seramik ve deri kol çanta yapımı eğitimleri veriliyor.

            Projeler kapsamında 2000 öğrencinin katıldığı seminer ve konferanslar düzenlenerek öğrencilerimizin bilinçlendirilmesine katkı sağlandı.

İlimiz Merkezinde okullar arası spor turnuvaları düzenlenerek başarılı okulların takımlarına çeşitli hediye ve ödülleri verildi.

            SODES projeleri kapsamında İlimiz merkezinde 170 öğrenci, Besni ilçesinde 80 öğrenci hava, deniz, demir ve karayolu ulaşımlarını kullanarak Ankara, İstanbul, Çanakkale illerini kapsayan gezilere katıldılar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Müftülüğü ve İlçe Kaymakamlıkları projeleri ile gezi faaliyetleri devam edecektir.

            İlimiz merkezinde 900 öğrenci projeler kapsamında sinema gösterisine katıldı.

            SODES Projeleri 2016 yılında da ilimizin geneline hitap etmeye devam edecektir.

 


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 394
Aylık : 9382
Yıllık : 218409
Toplam : 3936925