SODES PROJELERİ

          

                2015 Yılı SODES (Sosyal Destek Programı) kapsamında illimizde uygulanan projelerde, sonlara yaklaşılırken proje faaliyetleri devam etmektedir.

                Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Derneğinin proje yürütücüsü olduğu “Gençlik Buluşuyor” projesi kapsamında Adıyaman Saffan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Adıyaman Anadolu İmam Hatip liselerinde öğrencinin katılımı ile kitap okuma kampanyası düzenlendi. Kitap okuma kampanyası kapsamında, öğrencilere dağıtılan kitaplardan, okul öğretmenleri tarafında hazırlanan sorulardan sınav yapıldı. Yapılan sınav sonucu her iki okulda da dereceye giren öğrencilere hediye ödülleri verilecektir.

                Tut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün proje yürütücüsü olduğu “Eğlenerek Aktif Öğreniyorum” SODES Projesi kapsamında yapılan kitap okuma kampanyasında başarılı olan öğrencilere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talip YÜCEL tarafından okullarında düzenlenen sade törenlerle hediye ödülleri verildi.

               Kalkınma Bakanlığı tarafından Finansmanı sağlanan ve Valilikler tarafından koordinasyonu sağlanan SODES Projeleri  Devletimizin Şefkat Kanadı olarak öğrencilerimizin düşünce yeteneklerini geliştirmeye devam edecektir.

 

 

 

 

 

 

 


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 353
Aylık : 9341
Yıllık : 218368
Toplam : 3936884