SODESLE PROJELERİ İLE MESLEKİ EĞİTİM ATÖLYELERİ İLK ÜRÜNLERİNİ VERMEYE BAŞLADI

   

Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen Adıyaman Valiliği tarafından Koordinasyonu sağlanan 2017 SODES projeleri kapsamında açılan mesleki eğitim atölyeleri faaliyete başladı.

İlimiz Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının uyguladığı “Mesleğimi Öğreniyorum 2” projesi ile açılan “Seramik Atölyesi ve Deri Kol Çanta Atölyelerinde” ve Tut Köylere Hizmet Götürme Birliğinin “Kınalı Eller SODESLE Hayata Atılıyor” isimli projesi kapsamında iki köye açılan 5 adet “Ahşap Oymacılık Kursları” ilk ürünlerini vermeye başladı.

Kadınlara Mesleki Eğitimlerin uygulamalı olarak verildiği Atölyeler Demirbaş ve Temrinlik malzemeleri ve kursiyer harçlıkları Kalkınma Bakanlığı SODES projeleri kapsamında karşılanmaktadır. Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ve Tut Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Usta Öğreticisi desteği verdiği projeler Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi Binası, Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Ek Binası, Tut Kaşlıca ve Akçatepe Köyü Ortaokulları Binalarında uygulanmaktadır. “Mesleğimi Öğreniyorum 2” ve “Kınalı Eller SODESLE Hayata Atılıyor” projeleri ile SODES hedef kitlesinden 84 bayan kursiyere mesleki eğitim verilmektedir.

Adıyaman Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Tut Köylere Hizmet Götürme Birliğinin uyguladıkları SODES projeleri ile kadınların istihdama yönelik eğitim aldıklarında neleri başarabilecekleri gösterilmektedir. 217 SODES Uygulama Usul ve Esaslarına eklenen bir maddeyle proje çıktısı ürün kursiyerlere emeklerinin karşılığı olarak verilebileceği gibi temrinlik malzeme alınarak açılan kursların proje bitiminden sonra da devamı sağlanabilecektir.

SODES projeleri ilimizin tamamını kapsayacak şekilde her insanımıza ulaşmak hedeflerine adım adım ilerlemektedir.  “Küçük dokunuşlarla gerçekleşen hayaller” parolasıyla hareket eden SODES projeleri ilimizi renklendirmeye devam edecektir.

     


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 66
Aylık : 8042
Yıllık : 36006
Toplam : 3982310