Tunceli Pertek’te Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Başladı

        

Bilindiği gibi “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”; Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecimizin daha sağlıklı anlaşılabilmesi için valiliklerin AB ile ilgili konularda hizmet kapasitesinin artırılması amacıyla geliştirilmiş ve Türkiye genelinde 20 pilot ilde uygulanmaya konulmuş ve tamamlanmıştır.

 

Proje kapsamında “AB Projeleri için Eğiticilerin Eğitimi” ile “AB Uzmanlığı Eğitimi” düzenlenmiş ve illerde eğitici havuzu oluşturulmuştur. Eğiticiler il genelinde eğitimler vermektedir.

 

Türkiye’de Valilik Avrupa Birliği Birimlerinin bir araya gelerek ortaklaşa düzenlediği ilk eğitim olma özelliği taşıyan ve Türkiye genelinde ortak bir müfredat oluşturulmasına yönelik olarak düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Pertek Kaymakamlığının ev sahipliğinde Adıyaman Valiliği Projeler  Koordinasyon Merkezi ve İstanbul Valiliği Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Merkezi işbirliğinde 02-05 Mart 2015 tarihlerinde  gerçekleştiriliyor.

Düzenlenen eğitime Pertek  Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ovacık Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tunceli Valiliği AB Proje Ofisi personelleri katılıyor.

Eğitimin açılışı Pertek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TOPÇU tarafından yapılmıştır.


ADIYAMAN VALİSİ Nurullah Naci KALKANCI

Adıyaman Valisi

SOSYAL MEDYA

Site İstatistikleri

Günlük : 341
Aylık : 7971
Yıllık : 23215
Toplam : 3969519